4 Temmuz 2011 Pazartesi

HOŞGELDİN DÜNYAMA

Beklemekle geçen zamanın sonuna geldik bir gün geldi bir gün kaldı ,o gece sana bu seninle birlikte karnımdayken geçirdiğimiz son gecemiz yazmıştım tarih 23 Hazirandı, ertesi gün doğum için randevu almıştık suni sancıyla normal doğum düşünüyorduk tarih 24 Haziran Cuma olacaktı. O gece her şeyin yolunda gitmesi için dua ettim, sabah 5 civarı doğum sancılarıyla uyandım benim küçük prensim verilen randevuya uyup kendi gelmeye karar vermiş sabah 7 de hastanedeydik acile gittik doğum sancılarımı ve senin kalp atışlarını dinlemek için nst cihazına bağladılar, sonra doktorumuz Yıldız Hanım geldi, muayenelerimizin ardından doğumhanenin yolunu tuttuk, çok değişik bir duyguydu korkmuyordum aslında, ama başıma neler geleceğini  bilmemenin endişesi vardı. ağrısız doğum için anestezi uzmanıyla da görüşmüştük işte o kısmı biraz karışık sırtımdan katadrel taktılar ağrılarım geldiğinde ağrılara dayanabilecektim. Saat 12 buçuğa kadar doğumu izlediler bu arada ağrıları dayanabileceğim kadar hissediyordum, normal doğum için beklemeye devam mı yoksa bir risk olur mu doktorumuz karar verecekti, sen doğmaya çalışıyordun aslında ama biraz yanlış yoldaymışsın tam yolu bulamadın kafanda hafiften bir ödem oluşmuş o sırada da kalp atışlarında bir yavaşlama oldu, daha beklemeye devam etmek riskli olabilirdi, ve saat 12:30 da ameliyathanedeydik ,bizimle beraber babanda geldi ona da ameliyat önlüğü giydirmişler, sende bu arada karnımda ki son dakikalarını geçiriyordun kavuşmamıza çok az kalmıştı, epidural anestezide ben tamamen hissizlik bekliyordum ağrısız doğum için başlandığı için acı hissetmedim ama kesmeleri dokunma olarak çekme olarak hissettim karnımın oyulduğunu hissetmek çok garipti ,ve senin doğum anın geldi saatler 12:46 yı gösteriyordu,3 kilo 860 gr ve 52 cm doğdun. Göbek kordonunun kesilmesiyle çığlığını duydum, işte duyguların dorukta olduğu an şu an sana bu yazıyı yazarken bile çok duygulanıyorum, bir mucize dünyaya gelmişti, hemde öyle güzel öyle tatlı bir mucize ki tarif edemem .Sonra seni  benim yanıma getirdiler gözlerini kocaman açmışsın bide, açık göz doğdun yani J ağlıyordun yanağını benim yanağına dayadı çocuk doktoru sen hemen sustun beni nasıl tanıdın hemen. Tabi bende göz yaşları… Gelde duygulanma. Ondan sonra ameliyat devam etti kaç dk sürdü hiç hatırlamıyorum, doğumdan sonra seni hastanede ki odamızda  gördüm güzel güzel giydirilmiş mis kokulu benim yanıma geldin ilk seni emzirmemde o zaman oldu, öyle açtın ki halada öylesin J ve çok gayretliydin hemen emmeye başladın büyük başarı, umarım hayatta da hep gayretli olursun.
Dünyada ki ilk gecen  biraz zor geçti sen dünyaya alışmaya çalışıyordun bende sana ,zaten sen karnımdayken de geceleri uyumazdın senden beklediğimi yaptın yani uyumadın, ve tabi muhtemelen doymuyordun da, anneanneni benden daha çok yordun.  2. gece ilk geceden biraz daha iyi gibiydi. Ben bir an önce eve gelmek istiyordum hastaneden çıkışımız 26 Haziran Pazar günü oldu, hastaneden çıkarken öyle ağladın ki sesin kısıldı, orayı  çok mu sevdin bilmem J  ilk eve geldiğinde saat 12:30 idi. Yavaş yavaş dünyaya alışıyorsun, gece ilk günlere nazaran uykun çok daha iyi, bende seni hep benim akıllı oğlum kaymak oğlum diye seviyorum. Kaymak gibisin ama, bal gibisin J
Hastahanedeki günlerimizde hastahane bana kendimi çok iyi hissettirdi, hastahane değil tabi personeli, bana güler yüzleriyle hep moral verdiler Acıbadem Hastanesi doktorlarına özellikle doktorumuz Yıldız Hanıma, hemşirelerine, anestezi uzmanına, bebek hemşirelerine ve bu mucizeyei bana yaşamayı nasip eden Allah’a  çok teşekkür borçluyum.
Seninle yaşadıklarımızı,aktivitelerimizi ( tabi şimdi ki tek aktivite emmek ve alt değiştirmek ) gezilerimizi bu bloğa yazacağım bu blog senin için, Rabbim hepimize sağlık versin, hayırlı ömür versin. Küçük Prensimin bahtında kendi gibi güzel olsun. Amin.

2 yorum:

  1. blogunuzu gördüm çok beğendim .allah hayırlı etsin ebru karakuş...eşim bayram beyle gelmek istedik ama müsait olmadınız herhalde...selamlar
    karakusmalimusavirlik@hotmail.com

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim Ebru Hanım,davet etmek istediklerim arasındasınız,gelmek istediğinizde ben annemdeydim sanırım sonrada zaman olmadı,inanın hep aklımda.en yakın zamanda tanışmak dileği ile.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...