28 Haziran 2014 Cumartesi

AHMET TUNA 3 YAŞINDA

Bir yılı daha geride bıraktık, bir yaş daha büyüdük. Küçük Prensim  3 yaşında bir çocuk oldu. Doğumundan bu yana her yaşına ve gelişimine şahit olduğum bir canlıyı büyütmek ve bir aile olmak çok güzel bir duyguymuş. Allah isteyen herkese evlat nasip etsin. Sevgisinin tarifi olmuyor, zor olsa da annelik çok güzel.
Aslında 24 Haziran olan doğum günümüzü 21 Haziran’da kutladık.Bu sene evde kutladığımız doğum günümüzün  teması Okyanus’tu. Deniz havası vermeye çalıştık dekorlarımızda. Okyanus olunca Nemo’suz olmaz tabi ki. Ahmet Tuna’da Nemo’yu çok seviyor, temamız onunda çok hoşuna gitti. Hazırlıklara 2 ay önceden başladık. Çubuklu süsler, peçete süsleri, hatıra çerçevesi, hatıra kartları,arka fonlar ve kapıda ki” hoş geldiniz” panosunun tasarımı eşime ait. Hatıra çerçevesini stickera  baskısından sonra fleksiglass’a yapıştırması ve falçata ile çerçeve şeklinde kesilmesi eşimin emeği. Çubuklu süslerin, peçete haklarının, hatıra kartlarının son haline gelmesi benim el emeğim. Benim AR-GE çalışmalarım el emeğimle birleşince keyifli bir organizasyon ortaya çıktı. Ben çok keyif aldım.  Bir haftada zaman buldukça odayı süsledim, eşim balonların ve arka fonların asılmasında yardım etti,duvara ipe dizili küçük mandallara asılmış fotoğraflar astık. Masa süsü olması için çocuk odalarına dekor için satılan üç boyutlu stickerları çubuklara yapıştırıp saksılara sapladım,”siz yazın yıllar sonra Ahmet Tuna okusun” yazan kartımızı dilek ağacımızın önüne koydum, hatıra kartlarını dilek ağacına astım. Fotoğraf çekilmek için dudak, bıyık, gözlük gibi malzemelerimiz vardı, onları Parti Dünyası’ndan aldım. Balonları ve ponpon çiçekleri de oradan aldım. Hatıra hediyelerimiz de mavi doğum günü pastası şeklinde mumlardı, kutunun içine magnetler koyduk, magnetlerin  tasarımı da eşime ait. Çocuklar içinde üstünde balık olan pipetler aldım. Bütün her şey sunumla birleşince güzel kareler ortaya çıktı. Şekerlerimizi kavanozlara koydum, lolipopları saplamak için straforu mavi yapışkan kağıt ile kapladık. Sebile, annemin yaptığı erik kompostusu koyduk. Ben macaronları dolapta unutmasaydım katlı kurabiyelik boş çıkmayacaktı son anda aklıma geldi, fotoğraflar boş çıktı. O da nazarlık olsun artık 
Ahmet Tuna’nın keyfi yerindeydi o gün, bu yıl daha çok eğlendi kendi doğum gününde. Güzel fotoğraflarımızı hatıra olarak albümümüze ekledik. Fotoğraflarımıza Sizlerde bakın, belki çocuklarına doğum günü düşünen annelere ilham olur. Bizi bloğumuzdan takip eden ve güzel dileklerde bulunan herkese teşekkür ederiz.Odaya genel bakış

Çubuklara taktığım ,aslında 3 boyutlu duvar stickerı olan masa süsü

Bu da diğer masa süsü

Çocuklara hediye etmek için, balıklı kıvrık pipetler

Hatıra hediyelerimiz mumlar

Pastamız ve cupcake lerimizi bu yıl da  Kurabiye Merkezi'ne yaptırdık. Belgin Hanım bu işi yapmaya devam ettikçe bizde güzel günlerimizin pastalarını Belgin Hanım'a yaptırmaya devam edeceğiz :) hem göze hem damağa hitap ediyor.
İşte Okyanus Temalı pastamız ve cupcake lerimiz.

Macoranları dolapta unuttum vepastayı kestikten sonra aklıma geldi, bütün fotoğraflarda katlı kurabiyelik boş çıktı.Oysa makaronların renkli renkli güzel duracağını hayal etmiştim.

Doğum günü çocuğu Ahmet Tuna

Okyanus Temalı Doğum Günümüz ve ben :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...