14 Ekim 2014 Salı

BU GÜNLERDE..

Çok iyi bir yazar olamasam da buraya Ahmet Tuna ile ilgili yazmayı seviyorum,gelecekte ona hatıra kalacak notlar olsun istiyorum.Belki buraya yazılan tecrübeler birkaç anneye yardımcı olur kim bilir..

Kreşe başlayalı 1 ay oldu da geçti bile, 2 hafta ara verdik hastalığından dolayı bayramdan sonra başladık yeniden. Açıkçası Ahmet Tuna’dan bu performansı beklemiyordum, gitmek istemez prüz çıkarır diyordum, ama her sabah güzel güzel okuluna gidiyor yani şimdilik öyle J Herkes okulu benimsediği için kendilerine özgüvenleri de geldi çocukların, annelerinin onları bırakmadığını sadece gündüz okula gitmeleri gerektiğini de öğrendiler.
Ahmet Tuna “artık okul sıkıcı değil” diyor. Yeni şarkılar ve yeni bilgiler öğrenmek hoşuna gidiyor. Ayrıca okulu sevmesinde Betüş öğretmenimizin çok payı var. Betüş öğretmen sevgisiyle her gün okula gidiyor J Öğretmenimiz Betül tabi ki,nerden çıkmış bu Betüş, Ahmet Tuna bu,kulaklar açık başka bir öğretmen Betüş demiş Ahmet Tuna’da Betüş öğretmenim diyormuş. Bir akşam bana “benim öğretmenimin adı Betüş” dedi. Bende “hayır Betül, kim söyledi öyle, birisi söylerken mi duydun?” dedim.” Hayır kendisi söyledi adı Betüş” dedi. Düzeltemedik bir türlü. Öğretmenine sordum, “benim adım Betül” diyormuş öğretmeni, Ahmet Tuna “ama Betüş daha güzel” diyormuş J Geçen akşam da “benim fotoğrafımı çek Betüş öğretmenime gönder” dedi,poz verdi J Vay demek ki Betül öğretmenine hayran bu çocuk, bende bunu kullanırım o zaman J Hafta sonu da sabah uyandığımızda ben hafiften öksürdüm “Betüş öğretmenimde öyle öksürüyor” dedi. Öğretmeninin sözünü de çok dinliyor. Kreşten çocuklara bayram hediyesi yapmışlar Ahmet Tuna bayram haftası okula gitmediği için bizim hediyemiz geç geldi,hediyemiz lolipop. Ahmet Tuna geç bir saatte yemek istedi bende hafta sonu yemeniz için vermişler dedim Cuma akşamıydı, ertesi sabah uyanınca yemek istediğinde kahvaltıdan sonra yiyebilir dedi öğretmenin dedim. Öyle mi dedi dedi. Ve lolipopu kahvaltıdan sonra yedi J Gece uyuması geç saate kaldığında, “hemen uyumalıyız uyumazsan geç uyuduğunu Betüş öğretmenine söylerim” diyorum.”Hayır söyleme hemen uyucam” deyip yatağa yatıyor J

Betüş öğretmenimize verdiğimiz poz :)

Bu yıl grip bizim yakamızı bırakamayacak gibi duruyor. Hep hapşırık hep burun akıntısı. Tam iyileşti derken yeniden grip oluyor. Dün gece çok öksürdü, sürekli uyandı. Okula gidiyor yine, eğer gitmese bütün bir yıl okula gitmemesi gerek çünkü hep hapşırık,hep öksürük. Allah ağır hastalık vermesin, bronşit olmasında böyle burun akıntısına razıyım.

2 yorum:

  1. Allah yavrunuzu bagislasin. Insaallah üniversiteye kadar yazilarinizi bekliyoruz. :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkürler,amin. Üniversite çok uzun olur yahu ilk okul yeterli :))

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...