27 Ağustos 2013 Salı

BU YILIN 1.TATİLİ ADRİNA OTEL

Bir tatili daha geride bıraktım, birazda olsa stresi denizde kumda bırakıp geldim. Önümde hayalini kurduğum bir tatilim daha var. Muğla Gökova’ya gideceğiz nasipse. Geçtiğimiz hafta eşimin yurt dışı programı dolayısı ile annemle babamın tatiline bende dahil oldum. Beraber Balıkesir Güre’ye gittik. Adrina Otel’de kaldık. Bakıcımı bırakmam, o nereye ben oraya J Dinlenmekten çok yoruldum aslında, çünkü babası da olmayınca Ahmet Tuna’nın peşinde hep ben koştum, hep beraber oynadık. Annem ve babamda ilgilendiler sağolsunlar ama ben onları çok yormak istemediğimden elimden geldiğince koşturdum. Ve böylece açık büfe otelden kilo almadan döndüm J Tabi Ahmet Tuna’nın da göbeği eridi azıcık, çünkü doğru dürüst yemek yemedi, beni bir o konuda üzdü. Benim yediremediğim yerde annem annemin yediremediği yerde ben, ve kurtarıcımız Ipad  yemek yedirdik Ahmet Tuna’ya. Ipad’e çok bakmasını istemiyorum ama Ahmet Tuna’ya dışarda yemek yedirirken  çok işimizi görüyor yalan değil. Ipad’e  bakarken ağzını açıveriyor. Bir akşam yemeğinde Ahmet Tuna yemeğini yemedi hatta abarttı ağladı bende biraz kızdım annem yedirdi yemeğini sonra ,benim üzüldüğümü anladı tabi ve bana döndü dedi ki “ anne bak ağlamıyorum yemeğimi yedim”. Sonra bana sarıldı o kadar duygulandım ki. Ağlayabilirdim. Tatil boyunca annem nerde dedi, beni az göremesin hemen aramaya çalıştı daha bir samimi olduk. Bende onu bol bol öptüm kokladım.
Oteli babam daha önceden ayarlamıştı, bana sorarsanız Ayvalık’ın denizi kumu daha güzel. Otel genel olarak güzeldi ama sahili pek güzel değildi hep taşlıktı. Ahmet Tuna yinede kum kovası ile oynamaya çalıştı, kumdan kale yapmaya çalıştık ama harç iyi olmayınca yapamadık tabi J Deniz en sıcak halindeydi. Geçen sene Haziran ayında Akçay’a gitmiştik deniz inanılmaz soğuktu, o haliyle bile denizden korkmamıştı Ahmet Tuna, ki  daha 1 yaşındaydı. Bu sene ne yaptı dersiniz kolluklarını taktık “bırak beni kendim yüzücem” dedi. O kadarda cesuruz yani. Sudan çıkmak istemedi su kurbağası. Bende” kendini serbest bırak su seni kaldıracak” dedim. Ahmet Tuna’da ayaklarını kaldırdı suda kendi durdu. Yüzmeye yeteneği olduğunu düşünüyorum. Suyu da çok sevince yüzmeye göndermek farz oldu. Yüzme dersi için 3 yaşından sonra alıyorlar sanırım yada 4 tam emin değilim.

1 Hafta geçti ben işe döndüm bile şimdi 11 Eylül’ü bekliyorum Gökova için. Her şeyin güzel gitmesi dileği ile..

 Denize giderken 
 
  Kum oynamaya çalışan kuzu
 
  Kahvaltıdan kaçırdığımız poğoçayı yerken, (sadece bir kaç ısırık yedi)
 
Kaldığımız odanın küçük balkonundan havuz ve deniz
 
Gece manzarası
 
Avcılar Köyü'nde Hacı Nail Amca'nın evi
 
 
Hacı Nail Amca bizim çok sevdiğimiz bir amca benim çocukluğumda tanıştığımız o zamandan beri ziyaretine gittiğimiz muhterem biri. Torunları da benim arkadaşım ayrıca. sebnemceseyler.blogspot.com
Bu söminenin orjinal rengi aslında gri ama kirlendi diye boyamışlar, çok güzel bir rum evi, bu evde film çekmek için teklifler gelmiş ama kabul etmemişler. Burda benimde fotoğraflarım var.
 
 Şöminenin çinileri
 
  Arkasına yaslanmamak için direnen kuzu böyle uyudu 

2 yorum:

  1. Canım arkadaşım, tatil resimlerinize ve Ahmet Tuna'nın resimlerine bayıldım.Annem ve babamda çok sevmişler, çok efendi çok tatlı bir çocuk dedi ikiside. Ben de bir önce İstanbul'a gelmeniz ve Ahmet Tuna'yı öpmek için sabırsızlanıyorum. Ayrıca resimlerde dedemin evi de çok güzel çıkmış;) Bende Avcılar köyünü ve bu evi çok seviyorum, çocukluğuma dair bir çok anım var bu evde. Ve dedem iyi ki tanıştırmış bizi diyorum : )

    YanıtlaSil
  2. Evet canım bende iyi tanıştırmış diyorum,eklediğim fotoğraflar nacizane iphondan çekişmiş fotoğraflar,Hasan olsaydı güzel fotoğraflar çekerdi :) İstanbula gelicez inşallah.Görüşmek üzere.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...