19 Aralık 2013 Perşembe

AHMET TUNA'DAN SEÇMELER

Çocukların gerçekten farklı bir algı ve bakışları var. Size sıradan gelen bir film yada olay onlar için çok önemli olabiliyor.O an hayallerinde ne canlandırdıklarını ,olayları nasıl bağdaştırdıklarını daha sonra başka bir olayda ortaya  çıkarıyorlar. Ahmet Tuna’da bebekliğinden beri etrafındaki olayların farkında olan ve konuşmaya başlayınca kendini çok iyi ifade eden bir çocuk. Babası ile beraber Uçaklar filmini izlemişler, eşimde iş dolayısı ile sık sık yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerine giden birisi.Dün akşam "yarın Ankara’ya gidiyorum "dedi. Bende henüz araba kullanma işini çözemediğimden ,  bana” yarın Ahmet Tuna’yı kim anneme getirecek kardeşim yada babam” diye düşünmek kaldı.Yeni evimize taşındık  ama evde durduğumuz saat sayısı annemde durduğumuz saat sayısına eşit nerdeyse ,belki de az.Yine dün akşama dönersek , eşim Ahmet Tuna’ya “Ben gidiyorum babacım yarın uçağa bineceğim gel senide uçağa bindireyim” dedi.Ahmet Tuna hiç düşünmeden “hayır gitme uçak düşer,olmaz gelmem” dedi. Biz böyle bir cümleyi Uçaklar Filminden etkilenerek söylediğini anladık hemen. İnşallah uçak korkusu olmamıştır çocukta,yakın zamanda uçağa binmemiz gerekir diye düşünmeden edemedim.
 
Yine Ahmet Tuna’nın akıl yürütmelerinden bir örnek vermek istiyorum, buna benzer çok örnek yaşıyoruz aklımda kalan son olay şu; yine annemlerdeyiz her zaman ki gibi :) Ahmet Tuna iç merdivenlerden çıkmış, annemlerin merdiven boşluğunda onun oraya neden yapıldığını bilmediğimiz bir kapı var,sanırım karanlık olmasın ışık gelsin diye düşünülmüş J Ahmet Tuna o kapıya baktı ve “ordan kim çıkıyor” dedi. Bende” kimse çıkmıyor “ dedim. Sonra Ahmet Tuna hiç düşünmeden cevap verdi  “ o zaman onu oyaya neden yapmışlar” r lere bazen y diyor kendisi J  Bende “yanlışlıkla yapmışlar annecim” dedim. “oyaya çıkıp size el sallıcam” dedi. Ve sonra ben Ahmet Tuna’yı merdivenden indirdim.
Birde kendisine sadece ilk ismi ile “Ahmet” yada 2. İsmiyle “Tuna” denmesinden hiç hoşlanmıyor. “Ben Ahmet değilim” yada “ben Tuna değilim Ahmet Tuna’yım” diye düzeltiyor. Aferin benim oğluma diyorum çünkü biz iki ismini kullanmak istiyoruz,okula gidince de böyle derse herkes mecbur iki ismini kullanır.Ahmet Tuna.
Ahmet Tuna’dan seçmeler bu kadar, bütün takipçilerimize bizi okuyanlara kucak dolusu sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...