13 Aralık 2013 Cuma

YENİ EV YENİ HAYAT


 
Aslında uzun zamandır yazmak istememe rağmen bir türlü yazamadım. Biz bu aralar yeni evimize alışmaya çalışıyoruz,10 gün önce taşındık. Ahmet Tuna’nın doğduğu evdi,güzel anılarımız oldu,inşallah bu evimizde de güzel anılarımız olur.Bu evimiz diğer evimize göre büyük ve dubleks, Ahmet Tuna’nın kendi odası var ve bir de oyun odası var.Hiç odası yokken 2 tane odası oldu.Son hallerine yaklaştılar.Fotoğraflar o zaman J Ev taşımak gerçekten zormuş unutmuşum,4 yıl sonra bu 2. taşınmamız ve 3. Evimiz oldu.Hepsini de sevdim. İnşallah bundan sonra kendi evimize taşınmak nasip olur diye dua ediyorum.
Ahmet Tuna yeni evimizi sevdi, biz içten merdiven olduğu için düşer mi acaba kapı yaptıralım diye düşünürken Ahmet Tuna’yı biraz gözlemledik,merdivenlerden çok dikkatli inip çıkıyor ve özellikle duvar tarafı daha geniş diye o taraftan çıkması için sık sık uyardık o da öyle yapıyor.Merdivenden inip çıkmayı oyun haline getirmedi bu bizi mutlu etti.Kapı yapmayı biraz erteledik ama bu arada inşallah bir kaza olmaz.Ama merdiven korkuluklarına branda gibi bir şey takmak gerekecek,yukardan ayaklarını salındırırken yakaladık bir kere.Allah korusun çok uğraşsa vücudunu da geçirir ordan.

Ahmet Tuna bu ay itibariyle 2 buçuk yaşında olacak, kocaman çocuk oldu. Artık kendi odasında ve kendi yatağında uyuyor.İngilizce kelimeler öğrenmeye başladı,daha önce ki posta pumpkin’i anlatmıştım. Daha çok kelime ekledi,bizde nesnelerin İngilizcesini söylüyoruz özellikle eşimle karşılıklı çalışıyorlar.Sonra öğrendiği nesneyi gördüğünde önce Türkçe sonra İngilizce söylüyor .Öğrendiği kelimeler; Kutu- box /  balık-fish / fil- Elephant / Kedi – Cat /Köpek-Dog / Elma – Apple / Kabak- Pumpkin . Öğretmeye çalıştığımız başka kelimeler var ama henüz aktif kullanamıyor onları.Yada hatırlayamıyor.Bu sıralar pek ilgilenemiyorum diye çok üzülüyorum aslında,toplanma,taşınma,yerleşme derken onuda ihmal ettim biraz.Akşamları da çok verimli olmuyor, bir hafta sonu var onda da yaptığımız aktivite oyun oynamak,ve oyuncak hikayesi izlemek. Oysa ki aktivite kutusu aldım Bardabas’tan, 2 tane kutuya hiç bakamadık nerdeyse. www.bardabas.com . Evimize tam yerleşelim daha çok ilgilenebilmeyi umuyorum.

Bardabas aktivite kutusundan biraz bahsetmek istiyorum,bir arkadaşım bahsetmişti o da bir arkadaşından duymuş ama denememiş bende Ahmet Tuna için aldım,3 aylık abone olduk.Her ay bir tema oluyor ve çocuğun yaşına göre bir kutu hazırlıyorlar.Tema için hangi malzeme gerekiyorsa kutuya tüm malzemeleri koyuyorlar.Böylece kırtasiyeye gidip ne lazım diye aramamış oluyorsunuzAhmet Tuna kesip yapıştırmayı çok sevdiği için her şeyi kendim yapıcam diyor ama tabi beraber yapıyoruz. Güzel bir hediye olabilir deneyebilirsiniz.Tavsiye ederim.
 
Son olarak eski evden taşınmadan önce Ahmet Tuna’nın annemlerin karşı komşusunun bahçesinde gördüğü bal kabağını namı diğer pumpkin’i bahçeden alıp ağız,burun,göz yapma hayallerini gerçekleştirdik,tamda Ahmet Tuna’ya göre bir kabaktı çok da güzel oldu.İçine de mum koyduk,İpad’te  izlediği pumpkin’in aynısı oldu. İşte fotoğrafları.
 
Benim bal kabağım

1 yorum:

  1. canım yeni evinizde mutluluklar dilerim. Güzel günleriniz olsun.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...